Jak ćwiczyć efektywnie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening na siłowni bez stosowania się do kliku podstawowych zasad nie przyniesie wymiernych efektów. Odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń, regeneracja i prawidłowy jadłospis, są konieczne aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Podpowiadamy jak ćwiczyć efektywnie. 

Regularność i technika

Ćwiczenia stają się efektywne tylko wtedy jeśli są wykonywane regularnie. Przed rozpoczęciem cyklu treningowego warto określić sobie jego cel, aby mieć świadomość na ukierunkowana będzie aktywność. Trzeba podjąć decyzje czy będzie to np. redukcja tłuszczy lub budowanie masy mięśniowej. Należy też pamiętać o regeneracji pomiędzy treningami oraz odpowiedniej ilości snu.

Kolejną kwestą jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. W tym celu warto skonsultować się z fachowcem w tej dziedzinie jakim jest trener personalny Poznań, Łódź, Rzeszów, niezależnie od miejsca zamieszkania bez problemu można skorzystać z porad tego rodzaju specjalisty. Nie prawidłowo wykonywane ćwiczenia, wiążą się z ryzykiem kontuzji oraz ich mniejszą efektywnością.

Bez diety ani rusz

Nie można też zapominać o odpowiednio zbilansowanej diecie. Ilość spożywanych węglowodanów, białka i tłuszczów dostosowana do naszego celu treningowego. Trening bez rozsądnie dobranego jadłospisu nigdy nie będzie w 100 % efektywny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*