Z jakich materiałów są wykonywane suknie ślubne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszła panna młoda zawsze staje przed koniecznością wyboru odpowiedniej sukni ślubnej. Podczas wizyty w salonie powinna brać pod uwagę nie tylko krój, kolor czy długość, ale również materiał, z którego kreacja została wykonana. W ogromnej mierze wpływa on bowiem na jej wygląd, sposób układania się na ciele, a także komfort noszenia w trakcie uroczystości. Jeśli interesuje nas efektowna suknia ślubna muślin to tkanina wręcz idealna – głównie ze względu na wyjątkową szlachetność oraz subtelną zwiewność. 

Delikatne tkaniny to strzał w dziesiątkę

W przypadku sukien ślubnych sprawdzą się w szczególności materiały niezbyt ciężkie i dosyć ekskluzywne, które nie ograniczają nadmiernie ruchów, a jednocześnie podkreślają urodę panny młodej. Od wielu lat najbardziej popularne w naszym kraju są kreacje satynowe, wyróżniające się wspaniałym połyskiem i przyjemną w dotyku fakturą. Sporym powodzeniem cieszą się również suknie z tiulu. Jest to materiał bardzo lekki (wręcz prześwitujący), przeważnie jedwabny lub bawełniany. Posiada splot siateczkowy i łatwo poddaje się obróbce, co daje możliwość uzyskania fantazyjnych kształtów. Na uwagę zasługują ponadto modele z następujących materiałów:

– gipiury – odmiana specyficznej koronki stworzonej z jedwabnych, wełnianych bądź lnianych nitek; odznacza się dużymi oczkami i wypukłym wzorem,

– atłasu – całkowicie gładka, dość gruba tkanina o lejącym charakterze i perłowym połysku po zewnętrznej stronie,

– muślinu – materiał szlachetny, zwiewny, lekki i półprzezroczysty, doskonale podkreślający atuty figury,

– organtyny – cienka wersja poliestru,

– szyfonu, tafty, krepy, żakardu oraz żorżety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*