Jakie są rodzaje terapii?

Psychoterapia jest jedną z najefektywniejszych metod leczenia, skupiającą się na zawiłościach ludzkiej psychiki. Każde schorzenie i problem utrudniający nam codzienne funkcjonowanie wymaga innego rodzaju terapii. Dlatego tak istotne jest, aby wykryć najpierw faktyczny problem i w oparciu o niego przejść do profesjonalnego procesu psychoterapeutycznego. Każda terapia ma ze sobą punkt wspólny, a mianowicie opiera się na bezpośrednim kontakcie psychoterapeuty z pacjentem. Jakie rodzaje psychoterapii są aktualnie najczęściej wykorzystywane?

Stopniowa nauka radzenia sobie z emocjami

Stereotypowo psychoterapia kojarzy się jako działanie mające wyłącznie na celu pomóc pacjentowi w zrozumieniu jego zaburzeń psychicznych. Niemniej jednak, metoda ta wykorzystywana może być również do pracy nad naszą osobowością, a precyzyjniej rzecz ujmując, nad zwiększeniem naszego potencjału. Profesjonalne poradnie z wykwalifikowanymi pracownikami znajdziemy w każdym większym mieście. Jeśli zaś chodzi o ilość ich występowania, to jednym z liderów w tej dziedzinie jest poradnia psychologiczna Łódź. Obok Warszawy czy Wrocławia, to właśnie w Łodzi znajdziemy wiele dobrych i doświadczonych psychoterapeutów, którzy dobiorą właściwe metody terapii w oparciu o nasz problem.

Do najczęściej wykorzystywanych metod terapii możemy zaliczyć: terapię poznawczo-behawioralną (jej celem jest wprowadzenie u pacjenta nowych i zdrowych nawyków; w konsekwencji, ten nabywając je, jest w stanie zmierzyć się ze swoimi problemami), psychoterapię narracyjną, systemową czy terapię psycho-dynamiczną. Świetnym rozwiązaniem w dobie dzisiejszych czasów jest psycholog online. Proste zasady wyboru specjalizacji lekarza, umówienie wizyty oraz sprawdzenie opinii, doświadczenia, ułatwią nam poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =