Jakie zadanie spełnia szambo betonowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szambo betonowe to wodoszczelna komora, w której gromadzone są ścieki z domowego systemu szamba. W zbiorniku ścieki są oczyszczane przez bakterie i mikroorganizmy, które rozkładają odpady stałe i przekształcają je w nieszkodliwe składniki. Oczyszczone ścieki spływają z dna zbiornika do skrzynki rozdzielczej lub perforowanej rury, która prowadzi do pola rozsączającego lub obszaru absorpcji.

Szambo betonowe cena zależy od wielu czynników.

Szamba betonowe mogą być wykorzystywane do dwóch głównych celów:

Przechowywanie ścieków 

Pierwszym celem szamba betonowego jest przechowywanie oczyszczonych ścieków do czasu, gdy można je bezpiecznie odprowadzić do obszaru absorpcyjnego. Można to zrobić w sytuacjach, gdy na miejscu nie ma miejsca na pole absorpcyjne (zwane również polem rozsączającym) lub gdy warunki glebowe nie pozwalają na dobrą infiltrację ścieków do gruntu.

Zamknięcie 

Betonowy zbiornik na szambo może również służyć jako awaryjne, zapasowe urządzenie powstrzymujące w przypadku awarii innych części systemu szamba w Twoim domu. Jeśli masz problemy z cofaniem się ścieków do domu, np. przez odpływ podłogowy lub muszlę klozetową, to instalacja betonowego zbiornika na szambo może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, zapewniając kolejną warstwę ochrony przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, które dostają się do wnętrza domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*