Jeśli pędzel, to tylko z naturalnego włosia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem przybywa miłośników tradycyjnego golenia, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów pędzli. Bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie sami staniemy przed wyborem odpowiedniego pędzla. Najistotniejszą i dla wielu osób najtrudniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego włosia. Podpowiadamy, jaki pędzel wybrać, aby golenie było jak najbardziej komfortowe.

Każdy, kto planuje zakup pędzla do golenia, w pewnym momencie stanie przed dylematem – pędzel naturalny czy syntetyczny? Pędzel do golenia ze sztucznego włosia to stosunkowo nowy wynalazek, który dosyć dobrze imituje naturalne włosy. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ pędzle z syntetycznego włosia są o wiele tańsze od naturalnych. Ponadto stosunkowo szybko schną. Niestety, syntetyczne pędzle gorzej niż te naturalne utrzymują wilgoć i ciepło.

Dlaczego warto wybrać pędzel z naturalnego włosia?

W kwestiach takich, jak akcesoria do golenia powinniśmy stawiać przede wszystkim na jakość. Na rynku dostępne są pędzle do golenia wykonane z włosów borsuka, dzika lub konia. Najlepszym i jednocześnie najbardziej skutecznym jest pędzel z włosia borsuka. Doskonale absorbuje on wodę, co sprawia, że golenie za jego pomocą jest efektywne i bardzo komfortowe. Nie tylko pozwala wytworzyć gęstą pianę, ale także dokładnie i precyzyjnie oczyszcza skórę. Jeżeli zależy nam na jakości, jednak dysponujemy mniejszym budżetem, możemy zdecydować się na pędzel z końskiego włosia, który jest tańszy, a jednak doskonale sprawdza się w swojej funkcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*