Żele, akryle, czy hybrydy – na jaki manicure się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele różnych opcji stylizacji paznokci może sprawiać trudności w jego doborze. Malowanie zwykłym lakierem, wykonywanie hybrydy, arylu lub żeli wiąże się z innymi zaletami każdej z metod. Aby odpowiednio dopasować manicure do oczekiwań, warto zapoznać się z różnicami pomiędzy nimi.

Hybryda jako najbardziej naturalny manicure

Manicure hybrydowy podbił serca i rynek swoją prostotą wykonywania. Lakiery nakładane podobnie do zwykłych, bardzo cienkimi warstwami, jednak nie zastygające po chwili a jedynie po naświetleniu lampą UV/LED. Dzięki temu dający możliwość dowolnej ilości poprawek. Dodatkowo ten rodzaj stylizacji paznokci jest na tyle bezproblemowy, że wiele osób wykonuje go w domu, oszczędzając czas i pieniądze. Jego wykonywanie dla osoby, która wcześniej poćwiczy wynosi około 2 godzin, natomiast efekty mogą być utrzymywane nawet przez 3 tygodnie.

Żele i akryle jako sposób na przedłużanie

Wykonując stylizacje za pomocą żeli i akryli, warto wziąć pod uwagę, iż metody te wymagają znacznie dłuższego czasu pracy przez osoby doświadczone, co sprawia, że cena rośnie. Żele dodatkowo mogą pękać uwydatniając niedoskonałości płytki. Chociaż dość szybko można je uzupełnić, wymaga to kolejnej wizyty u manicurzystki.

Wykonując taki manicure w domu, należy zaopatrzyć się w zestaw do paznokci żelowych, który zawiera wszystkie potrzebne przedmioty do stworzenia stylizacji. Aryle natomiast tworzy się poprzez połączenie specjalnego proszku z liquidem, mieszając i nakładając na paznokieć. Połączenie to jednak wysycha samoczynnie co wymaga bardzo sprawnego działania oraz profesjonalisty do wykonania. Zaletą tej metody jest ogromna trwałość na uszkodzenia mechaniczne i wodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*