Która metoda ogrzewania domu jest najskuteczniejsza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej efektywną metodą ogrzewania domu jest ta, która najlepiej spełnia Twoje potrzeby energetyczne. Jeśli szukasz możliwości obniżenia rachunków za energię i zmniejszenia śladu węglowego, być może zastanawiasz się, który rodzaj ogrzewania jest dla Ciebie najlepszy.

Możliwości nie brakuje, jednak co jest najlepsze?

Jeśli masz do wyboru ekogroszek nowy targ, ogrzewanie elektryczne, czy też ogrzewanie gazem, najlepszym sposobem na podjęcie decyzji, jest kalkulacja wydatków każdej z opcji. Ekogroszek nowy targ, aktualnie jest rozwiązaniem kosztownym ze względu na brak towaru, czy też ogromne zainteresowanie, zważywszy na wysoką efektywność cieplną. Ogrzewanie gazem na dłuższą metę może wiązać się z wysokimi opłatami i to samo tyczy się ogrzewania elektrycznego (piecyki i ogrzewacze). 

Energia elektryczna jest zazwyczaj tańsza niż gaz ziemny lub olej – zwłaszcza jeśli płacimy za nią sami, a nie za pośrednictwem firmy komunalnej. Jednakże ogrzewanie elektryczne może być drogie, jeśli masz duży dom lub jeśli twoje stawki za energię elektryczną już w tym momencie zdają się zbyt wysokie. Ogrzewanie gazem ziemnym jest bardziej wydajne niż ogrzewanie energią elektryczną, ponieważ wytwarza więcej ciepła na jednostkę zużytej energii. Gaz ziemny ogrzewa szybciej niż palniki na olej lub pelety, jednak wiąże się wysokimi opłatami. 

Ekogroszek to najlepsze ogrzewanie

Ekogroszek nowy targ, to rozwiązanie najwydajniejsze, temperatury są wysokie, ślad węglowy jest co prawda większy, jednak znajdujący się w granicach normach ekologicznych. Problemem jest jednak dostępność ekogroszku, który obecnie jest rozchwytywany i niezwykle trudno go zakupić. Nie jest to jednak niemożliwe, dlatego warto się za nim rozglądać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*