Meble, dzięki którym zaoszczędzisz miejsce w kawalerce

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawalerki mają swój niezaprzeczalny urok. Zwykle zamieszkiwane przez jedną osobę lub parę, mogą stworzyć wyjątkowo klimatyczne miejsce do życia. Niewielkie odległości mogą być dużą zaletą – w końcu kto nie lubi gotować przy akompaniamencie włączonej telewizji? Naturalnie kawalerki mają jedną, niezaprzeczalną wadę: raczej mało miejsca. Choć kawalerka może z powodzeniem posiadać metraż standardowego dwupokojowego mieszkania, to urządzenie jej w ergonomiczny, praktyczny sposób zawsze jest pewnym wyzwaniem.

Jak mądrze zagospodarować przestrzeń w kawalerce?

Ważne, by uniknąć wrażenia przeładowania meblami, nie rezygnując przy tym z praktyczności, wygody i stylu. Aktualne trendy w modzie wnętrzarskiej proponują wiele interesujących rozwiązań. Fotel nowoczesny, np. rozkładany, pozwoli maksymalnie zaoszczędzić przestrzeń, a przy tym będzie czasem stanowić dodatkowe miejsce do spania w razie nocowania niezapowiedzianych gości. Wybieranie wielofunkcyjnych mebli to świetny sposób na zagospodarowanie niewielkich przestrzeni. 

Warto również dokładnie rozejrzeć się za pustymi, nieoczywistymi miejscami w mieszkaniu – a nuż znajdziemy przestrzeń pod łóżkiem, na szafie, między meblami, które wykorzystamy do cna, korzystając ze stylowych pojemników do przechowywania bądź odpowiednio dopasowanych regałów. Takie patenty potrafią zaoszczędzić niebywale dużo miejsca! Urządzając kawalerkę, warto postarać się, by jak najmniej przedmiotów znajdowało się na widoku – to zdecydowanie wpłynie na postrzeganie mieszkania jako bardziej przestronnego. 

Składane meble to również fantastyczny pomysł na oszczędność miejsca – jeśli nie przyjmujemy gości codziennie, to czy aby na pewno potrzebny jest stale stojący w centrum pokoju stół? Może składany stolik do kawy sprawdzi się znacznie lepiej. Wspominaliśmy o oglądaniu telewizji przy gotowaniu obiadu – hokery do kuchni pozwolą przy tym kroić składniki na siedząco nawet w kawalerce! Warto kombinować i przemyślanie organizować przestrzeń, a nigdy nie poczujemy się w naszej kawalerce ciasno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*