Najpopularniejsze rodzaje niszczarek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osobista czy wysoko-wydajna – jaką niszczarkę wybrać?
Zakup odpowiedniej niszczarki zależny jest od docelowego miejsca jej użytkowania. Inny rodzaj niszczarki będzie niezbędny w dużej, profesjonalnej firmie, a inny w domowym biurze. Mnóstwo informacji od specjalistów na temat wyboru odpowiedniego sprzętu znajduje się na stronie https://www.telekontrakt.pl/. Podstawowy podział niszczarek ze względu na funkcję oraz wydajność wyróżnia:

  • niszczarki z funkcją cięcia papieru na paski lub ścinki w formacie A4;
  • niszczarki wielofunkcyjne, które oprócz papieru tną karty kredytowe, płyty CD, zszywki etc.

Inny popularny podział niszczarek uwzględnia wielkość, wydajność i przeznaczenie sprzętu. Są to niszczarki biurowe, biznesowe, osobiste, przybiurkowe lub wysoko-wydajne. Każda niszczarka zawiera informację, na temat ilości kartek, które jednorazowo oraz dziennie będzie w stanie zniszczyć. Kolejnym rodzajem niszczarek jest ten ze względu na budżet jaki klient zamierza przeznaczyć na zakup urządzenia. Na rynku istnieją niszczarki tanie, które jednorazowo są w stanie zniszczyć tylko 5 kartek, a w dodatku potrzebują czasu na odpoczynek. Taki sprzęt spełni swoją rolę w domu lub małej firmie, ale nie w dużych korporacjach.

Ostatnim typ niszczarek uwzględnia stopień tajności, który zależy od poziomu bezpieczeństwa niszczenia danych. Od momentu obowiązywania Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, która zawiera kary za udostępnienie danych osobowych nieuprawnionym osobom, biura zaczęły inwestować w drogie niszczarki. Istnieje również możliwość wynajmu niszczarki dokumentów. To opcja wybierana przez wiele firm, których celem jest usprawnienie codziennej pracy i ochrona danych, które powinna być znana tylko pracownikom danej korporacji. Takie rozwiązanie proponuje https://www.telekontrakt.pl/dzierzawa-niszczarek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*