Namioty tipi – czym się charakteryzują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Namioty tipi mają bardzo długą historię. Zostały wymyślone przez koczownicze plemiona Ameryki Północnej, które przez wieki żyły w tej formie schronienia. Namioty tipi wykonywane były ze skór zwierzęcych i kijków, a formowano je w stożki. Są łatwe w montażu oraz demontażu, a transportować możemy je samochodem lub pieszo.

Nieścisłości

Wiele osób uważa, że taki namiot jest niewygodny, ponieważ ma tylko jedno otwarcie, ale są w błędzie. Ta cecha konstrukcyjna sprawia, że cyrkulację powietrza wewnątrz namiotu można kontrolować znacznie lepiej niż w przypadku innych typów namiotów. Co więcej, bardzo łatwo jest dostosować system wentylacji w zależności od warunków pogodowych lub osobistych preferencji.

Forma, która nadaje charakteru

Cechą charakterystyczną namiotu tipi jest jego kształt. Ma on eliptyczny kształt i przypomina stożek – http://homeandbaby.eu/pl/c/Namioty-tipi/18. Otwór znajdują się w dolnej części namiotu, przez co wchodząc do pomieszczenia trzeba się do niego wczołgać. Sufit jest znacznie wyższy niż zwykle, co stwarza w nim wrażenie przestronności. Ściany są złożone do środka (tzw. spłaszczone) i przywiązane linami lub palikami do słupów, które utrzymują je w pionie. W tego typu namiocie nie ma słupów, służą one po prostu jako podpory dla ścian.

W jakich warunkach się sprawdzą?

Namioty tipi sprawdzą się w niemal każdych warunkach pogodowych, nie nadają się jednak na błotniste pola lub tereny, gdzie w okresie zimowym występują opady śniegu, ponieważ ich podłoga wykonana jest tylko z płótna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*