Niezbędne elementy stroju do gry w siatkówkę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatkówka należy do jednego z popularniejszych sportów w naszym kraju. Istnieje wiele mniej lub bardziej profesjonalnych zespołów siatkarskich, które zachęcają do gry zawodników w każdym wieku. Bez względu na to, czy są to amatorzy, czy zawodowcy, podejście do ubioru powinno być podobne. Istnieją bowiem niezbędne akcesoria, obuwie oraz odzież, w którą każdy trenujący siatkówkę powinien się wyposażyć.

Bezpieczna i wydajna gra

Strój do siatkówki nie tylko ułatwia rozgrywkę, ale i zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas niej. Dodatkowo, obuwie oraz akcesoria takie jak ochraniacze na kolana i łokcie minimalizują możliwość wystąpienia kontuzji. W siatkówkę wpisane są liczne wyskoki, dynamiczne zrywy czy pady na boisko, toteż nakolanniki/nałokietniki pozwolą nam na stabilizację stawów. Niezbędne jest, aby produkty te były dopasowane do rozmiarów kończyn naszego ciała – tylko wtedy będą w stanie wywiązać się ze swojego zadania.

Profesjonalne buty siatkarskie charakteryzować powinny się wysoką przyczepnością oraz stabilnością. Przy wyborze zwróćmy uwagę na profil i jakość wkładki, która odpowiada w dużej części za amortyzację podczas wyskoków i lądowań.

Obuwie siatkarskie jest lżejsze w porównaniu do tego dedykowanego innym sportom. Dzięki mniejszej wadze zawodnik ma możliwość szybszego przyśpieszenia oraz większej dynamiki na boisku. Kobiety powinny trenować w butach siatkarskich damskich, nawet jeśli część męskich odpowiedników jest dla nich właściwa rozmiarowo.

Stopy kobiet są genetycznie inaczej wyprofilowane, co wpływa na budowę obuwia dla nich przeznaczonego – podczas gry dopasowanie przekłada się na poziom bezpieczeństwa zawodniczki oraz zmniejszenie poślizgu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*