Jak zrobić pedicure w domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć przez większość roku naszych stóp nie widać z powodu zabudowanych butów, to dla kobiet nie ma znaczenia. Staramy się by nasze stopy i przede wszystkim paznokcie, zawsze były zadbane i wypielęgnowane. Domowe malowanie paznokci u stóp, oczywiście nie jest łatwe. Wiele kobiet jednak nie chce chodzić z tą kwestią do kosmetyczki, ponieważ wstydzą się wykonywania takiego zabiegu przez obcą osobę.

Co jest potrzebne do tego, by wykonać pedicure?

Jednak choć nie jest to łatwe w domowym zaciszu, jak najbardziej pedicure można wykonać sobie samodzielnie. Dobrze jest na samym początku zakupić sobie separator do palców u stóp. Dzięki niemu o wiele łatwiej jest pomalować paznokcie. Nie musimy bowiem trzymać każdego palca bojąc się, że zmażemy sobie lakier z tego obok. Malowanie zatem przebiega dużo szybciej i przede wszystkim jest ono także o wiele przyjemniejsze.

Dobrze jest również zakupić sobie odpowiedni lakier, z wygodnym pędzelkiem. Najwygodniejsze są małe pędzelki, ponieważ nimi dużo trudniej jest wyjechać poza obręb paznokcia. Powinnyśmy również zawsze wybierać takie kolory, które przez dłuższy czas będą nam odpowiadały. Jeśli chodzi natomiast o marki lakierów, tutaj panuje spora dowolność. Można skusić się na lakiery bluesky czy też inne, cieszące się dobrą opinią.

Oczywiście przed nałożeniem lakieru paznokcie powinny zostać odpowiednio wypielęgnowane i przygotowane. Dobrze jest również od czasu do czasu zdecydować się na to, by nałożyć na nie jakąś odżywkę czy też oliwkę, odbudowującą.

Tekst powstał we współpracy z Bluesky.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*