Praktyczne rozwiązania na drogach, które wymuszą na kierowcach zmniejszenie prędkości

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa na drodze jest jazda samochodem z odpowiednią prędkością. Niestety często zdarza się, że kierowcy nie stosują się do przepisów, znacznie przekraczając wymieniony parametr. Z tego względu powszechnie wykorzystuje się rozmaite rozwiązania wymuszające ograniczenie prędkości. W praktyce najbardziej skuteczne okazują się rozmaite progi zwalniające, które można nabyć m.in. w odpowiednim profesjonalnym punkcie sprzedaży online https://matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/progi-zwalniajace-podrzutowe-modulowe-wyspowe-kablowe/progi-zwalniajace.

Wizja otrzymania mandatu zazwyczaj nie odstrasza

Wspomniane we wstępie progi zwalniające dzielą się na listwowe (klasyczne), podrzutowe, wyspowe oraz modułowe, inaczej zwane segmentowymi. Ich kluczowym zadaniem jest fizyczne ograniczenie prędkości auta, a produkuje się je z materiału odpornego zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne (np. wysokiej jakości mieszanki gumowej). O występowaniu progu ostrzega zazwyczaj znak A-11a umieszczany w stosownej odległości. Inne przeszkody zaliczane do tej kategorii to różnego rodzaju separatory, bariery czy słupki. Oprócz tego do znacznego niwelowania prędkości pojazdów bardzo skutecznie przyczyniają się ronda zlokalizowane na skrzyżowaniach, które przeważnie wymuszają niemal całkowite zatrzymanie się. Oto pozostałe wartościowe rozwiązania:

– fotoradary – specjalne urządzenia służące do rejestrowania przekroczenia przez kierowców dopuszczalnej w danym miejscu prędkości; są montowane na statywie i zasilane akumulatorowo albo z sieci miejskiej,

– kamery z funkcją skanowania numerów tablic rejestracyjnych,

– patrole policji – posiadają niewielką skuteczność odstraszającą, ale sprawdzają się na wyjątkowo ruchliwych drogach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*