Zdjęcie zmarłego na nagrobku – co i jak?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To tradycja

Fotografia na nagrobku to tradycja, która trwa już od wielu lat. Zdjęcie najczęściej umieszcza się na nagrobku lub przed nim, ale są też inne opcje, które można wybrać.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma prawnego wymogu, abyś zamieścił zdjęcie zmarłej osoby bliskiej na jej nagrobku.

Jaki typ zdjęcia powinien zostać wykorzystany?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest to, jaki rodzaj zdjęcia chcesz użyć. Możesz zlecić wykonanie formalnego portretu lub zlecić wykonanie cyfrowej wersji z istniejącego zdjęcia. Jeśli zdecydujesz się na portret, upewnij się, że wygląda on naturalnie i nie jest zbyt pozowany. Jeśli korzystasz z istniejącej fotografii, upewnij się, że będzie się ona wyróżniać na tle innych.

Gdzie wydrukować?

Jeśli masz zdjęcie, które nadaje się do druku, możesz zlecić jego wydrukowanie na szklanej osłonie na front kamienia lub nagrobka. Osłona ochroni zdjęcie przed zniszczeniem przez warunki atmosferyczne i światło słoneczne.

Jeśli zdecydujesz się na użycie zdjęcia, powinno być ono gustowne i pełne szacunku. Oprócz zdjęcia możesz umieścić na nim inne elementy, takie jak kwiaty lub inne symbole, które reprezentują życie i zainteresowania ukochanej osoby. Jeśli to możliwe, staraj się nie używać starych zdjęć z czasów, gdy Twoja ukochana osoba była młoda.

Jeśli szukasz firmy, której możesz zlecić wydrukowanie zdjęcia, to koniecznie odwiedź stronę: https://opal.lublin.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*