Profesjonalne akcesoria do manicure i pedicure

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Zwłaszcza osoby pracujące w handlu, kiedy osobisty kontakt z klientem jest nieunikniony, zwracają uwagę na wygląd swoich dłoni. Obecnie równie dobre efekty dają samodzielnie wykonane zabiegi co profesjonalne, kosmetyczne usługi oferowane w salonach, oczywiście przy wykorzystaniu odpowiednich do tego narzędzi. Gdzie zatem kupić profesjonalne akcesoria do pielęgnacji paznokci i czym powinny się wyróżniać?

Profesjonalne narzędzia

Podstawowe przybory do pielęgnacji paznokci i skórek kupić można dziś w każdym sklepie kosmetycznym. W ich skład wchodzą drewniane patyczki do odsuwania narastających na płytkę paznokcia skórek, pilniki o różnej gradacji, bloki polerskie oraz cążki do usuwania skórek. Przy przeprowadzaniu wszelkich zabiegów kosmetycznych w domowym zaciszu, warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, oraz wszelkich zasad higieny. Narzędzia, których używamy do obcinania paznokci, powinny być sterylne oraz odpowiednio naostrzone, aby zminimalizować ryzyko powstania zacięcia i zakażenia, należy zaopatrzyć się również w płyn dezynfekujący.

Odpowiednie preparaty

Skuteczny manicure i pedicure to nie tylko działania mające na celu utrzymanie dobrej długości oraz kształtu paznokci, ale zadbanie również o ich piękny, estetyczny wygląd. Fanki kolorowych paznokci u stóp powinny zainwestować w wysokiej jakości szybkoschnące emalie, które gwarantują nienaganny wygląd płytki przez długi czas. Natomiast zwolenniczkom naturalnego efektu poleca się bezbarwne, odżywiające paznokcie lakiery w formie odżywek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*