Rozmowa o pracę? Przeczytaj jak się przygotować!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Udało Ci się przejść przez rozmowę telefoniczną i masz zaplanowaną rozmowę kwalifikacyjną. Gratulacje! Teraz nadchodzi najtrudniejsza część: Jak powinieneś się ubrać? Chcesz zrobić świetne wrażenie, ale nie chcesz też wyglądać nie na miejscu w biurze. Oto kilka wskazówek, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną.

Bądź uprzejmy i profesjonalny

Po pierwsze – zawsze bądź uprzejmy i profesjonalny. Oznacza to ubieranie się w ubrania, które są czyste i wyprasowane (lub przynajmniej wyglądają tak, jakby mogły być), noszenie odpowiednich butów (żadnych klapek ani wysokich obcasów) i utrzymywanie włosów zaczesanych do tyłu, gdy są wystarczająco długie, aby nie pokazywać swojej fryzury.

Ubierz się o jeden poziom wyżej niż to, co jest oczekiwane

Ogólna zasada mówi, że mężczyźni powinni nosić ciemne garnitury z białymi koszulami, a kobiety powinny nosić konserwatywne sukienki lub spódnice z pompami na niskim obcasie lub mieszkaniami – chyba że przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną w sprawie czegoś kreatywnego, takiego jak projektowanie mody lub kierowanie sztuką. Jeśli nie jesteś pewien, co jest oczekiwane w Twojej branży, zapytaj kogoś, kto pracuje w tej dziedzinie, jeśli mają jakieś porady na temat odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną.

Nie zapomnij o akcesoriach!

Zawsze powinieneś nosić krawat, a Twoje buty powinny być wypolerowane. Powinieneś mieć również dobrą pielęgnację, w tym wypielęgnowane paznokcie i przycięte brwi. Kup sobie elegancką torebkę ze strony: https://edibazzar.pl/torebki-damskie-male.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*