Rzeczoznawca samochodowy – kiedy skorzystać z jego usług?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczoznawca to osoba wykonująca różnego rodzaju wyceny i ekspertyzy – zarówno dla przedsiębiorców czy instytucji państwowych, jak i dla osób prywatnych. W zależności od rodzaju wyceny należy zgłosić się do innego specjalisty. Jednym z nich jest rzeczoznawca samochodowy. Czym zajmuje się taka osoba?

Główne zadanie rzeczoznawcy samochodowego

Rzeczoznawca samochodowy to ekspert z zakresu techniki samochodowej, który specjalizuje się w wycenie pojazdów (samochodów, motocykli i innych). Do jego głównych zadań zaliczamy także wycenę szkód oraz ustalenie, w jaki sposób powstały. Rzeczoznawca przygotowuje rekonstrukcję zdarzenia – odtwarza, w jaki sposób do niego doszło, np. ustala, z jaką prędkością poruszały się samochody itd. 

Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego?

Wiedza eksperta z zakresu techniki samochodowej jest nieoceniona w wielu sytuacjach. Z usług rzeczoznawcy warto skorzystać przede wszystkim:

– przed zakupem samochodu z rynku wtórnego, zwłaszcza w przypadku pojazdu o wysokiej wartości; pomoc rzeczoznawcy jest zabezpieczeniem przed zakupem uszkodzonego samochodu,

– przed sprzedażą pojazdu, w celu określenia jego rzeczywistej wartości,

– przed sprowadzeniem uszkodzonego pojazdu z zagranicy,

– po naprawie samochodu w warsztacie,

– w przypadku dochodzenia odszkodowania od ubezpieczyciela, np. w przypadku zaniżenia wartości szkody.

Rzeczoznawca online – alternatywa dla klasycznej usługi

Obecnie coraz więcej specjalistów świadczy swoje usługi przez internet. Rzeczoznawca z firmy EuroExprert wyceni szkody komunikacyjne Twojego auta, naprawy po szkodzie czy wyda opinie dla pojazdu zabytkowego online. O zakresie usług specjalistów przeczytasz na stronie https://euroexpert.szczecin.pl/rzeczoznawca-online/. Eksperci gwarantują szybką i precyzyjną realizację każdego zlecenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*