Sprawdzone i przydatne akcesoria dla kota, które zwiększą jego komfort w domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty są zwierzętami o specyficznych wymaganiach. Poza wygodnym miejscem do spania, będą potrzebować pewnych specyficznych akcesoriów, które spełnią ich naturalną potrzebę obserwowania otoczenia z wysoka i ostrzenia pazurów. Jest to kwestia bardzo ważna, w szczególności jeśli będziemy chcieli uchronić nasze własne meble przed zniszczeniem.

Jakie akcesoria będą dobrym rozwiązaniem dla kota?

Rzeczą, którą z pewnością powinien zainteresować się każdy koci fan, są półki dla kota. Taki mebel nie kosztuje dużo, można go zamontować w dowolnym miejscu na ścianie i jest bardzo pewnym rozwiązaniem. Koty uwielbiają obserwować otoczenie z najwyższego punktu w okolicy, dlatego taka półka, zamontowana w przemyślanym miejscu, będzie z pewnością strzałem w dziesiątkę. To rozwiązanie można znacząco poszerzyć, tworząc dla kota istny plac zabaw, poprzez zamontowanie jednocześnie kilku półek, między którymi zwierzę będzie mogło przeskakiwać. Dodatkowo w sklepach można znaleźć półki z mostkami, które są dodatkowym interesującym elementem.

Inną rzeczą, która zapewni kotu spełnienie jego naturalnych potrzeb, są domki zawieszone na ścianie. Są idealnym miejscem do spania, ponieważ można je zawiesić wysoko i dzięki odsłonięciu zapewniają zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa i bycia schowanym, co jest potrzebą, o której właściciele kotów często zapominają.

Poza miejscem do wypoczynku, niezbędnym zakupem będzie drapak. Koty posiadają naturalną potrzebę drapania i jeśli nie zapewnimy im służącego w tym celu drapaka, szybko skieruje pazury na nasze meble. Drapaki występują w wielu formach, kształtach i wielkościach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy go do naszego mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*