Szczepienia – jakie mają zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczepienia są powszechną praktyką medyczną w wielu krajach. Szczepionki są podawane w celu zapobiegania chorobom i zmniejszenia ryzyka zachorowania. Często są one podawane dzieciom jako część rutynowego programu szczepień.

Wielu rodziców decyduje się nie szczepić swoich dzieci, podając różne powody, w tym przekonania religijne, obawy dotyczące bezpieczeństwa i sceptycyzm co do skuteczności szczepionek. Jednak szczepionki zostały udowodnione jako bezpieczne i skuteczne w licznych badaniach naukowych i są zalecane przez lekarzy na całym świecie.

Oto niektóre z zalet szczepień:

Chronią przed śmiertelnymi chorobami

Szczepienie chroni przed śmiertelnymi chorobami, takimi jak odra, świnka, różyczka (MMR), polio, ospa wietrzna (varicella) i błonica. Większość z tych chorób może być śmiertelna, jeśli pozostanie nieleczona, ale można im zapobiec poprzez szczepienia. Szacuje się, że każdego roku na całym świecie umiera na odrę od 2000 do 3000 osób, jednak liczba ta mogłaby zostać znacznie zmniejszona, gdyby wszyscy byli zaszczepieni przeciwko tej chorobie.

Są bezpieczne

Udowodniono, że szczepionki są bezpieczne dla większości ludzi, jeśli są podawane prawidłowo przez wyszkolonych pracowników medycznych, przy zachowaniu ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że pacjenci nie odczują żadnych skutków ubocznych. Najczęstszym efektem ubocznym jest zaczerwienienie lub obrzęk wokół miejsca wstrzyknięcia, który jednak zazwyczaj ustępuje w ciągu 24 godzin bez konieczności stosowania jakiegokolwiek leczenia.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź stronę: https://salvemedica.pl/programy-leczenia/szczepienia-dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*