Typy taśm na rynku i jakie jest ich zastosowanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osobę rozpoczynającą przygodę ze sprzedażą wysyłkową może przytłoczyć wybór materiałów eksploatacyjnych. Dla kogoś, kto do tej pory spotkał w supermarkecie taśmy różniące się od siebie tylko długością materiału na rolce lub kilka kopert różnej wielkości szokiem będzie, że nawet w kwestii pakowania trzeba będzie się podszkolić. Jakie są typy taśm klejących na rynku i do czego się je wykorzystuje?

Taśmy akrylowe a kauczukowe – różnice

Z reguły wykorzystuje się do pakowania przesyłek szerokie taśmy, przezroczyste albo w kolorze brązowym. To w zasadzie tylko kwestia kosmetyki, a prawdziwa różnica leży w kleju. Dwa najpopularniejsze z nich oparte są albo na akrylu, albo na kauczuku. Mimo wyższej ceny poleca się używanie właśnie tego drugiego typu. Materiał klejący łatwiej przywiera do powierzchni i istnieje mniejsza szansa, że samoistnie się od niej oderwie. Dodatkowo niestraszne im wilgoć oraz niskie temperatury otoczenia. Duży wybór taśm kauczukowych można znaleźć w sklepach internetowych, jak dla przykładu https://epakowacz.pl/6-tasmy-kauczukowe. Warto właśnie tam szukać miejsca do zaopatrzenia, gdyż ceny są zwykle niższe niż w stacjonarnych oddziałach dużych sieci.

Zastosowanie – nie tylko sklep internetowy

Dobrej jakości taśma klejąca przydaje się także do użytku domowego. Przy pakowanie kartonów do przeprowadzki czy zbieraniu potłuczonego szkła z pewnością spełni swoje zadanie. Firmy mogą wykorzystać ich powierzchnię do reklamowania swoich usług, wystarczy tylko wybrać model, na który można nanosić indywidualny nadruk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*