Wybór zwierzęcia domowego dla własnego dziecka

Jak wybrać zwierzę dla własnego dziecka? To pytanie mogłoby wywołać burzę wśród wielu miłośników zwierząt. Czy słusznie? Rzeczywiście, zwierzę to nie zabawka i nie należy go nigdy dawać w prezencie. Co, jeśli dziecko bardzo pragnie mieć w domu kotka? Proponujemy w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi zwierzakami, które czekają na nowy dom w schroniskach. Niektóre z nich, tak jak placówki poznańskie, pozwalają nam przejrzeć kocie profile na swojej stronie internetowej https://schronisko.com/zwierzeta/koty/.

Kot dla dziecka – jak adoptować odpowiedzialnie?

Adopcja to wspaniała sprawa. Pomaga zwierzętom i uczy dzieci odpowiedzialności. W pierwszej kolejności to my musimy być jednak odpowiedzialni. I do całego procesu podejść racjonalnie i z głową. Zacznijmy od rozmowy z naszą pociechą. Dowiedzmy się, dlaczego chce mieć akurat kota i czy jest gotowe na to, by się nim zajmować. Jeśli w naszym domu nie było dotąd zwierząt, odwiedźmy z dzieckiem znajomych, którzy mają swoje czworonogi. Sprawdźmy, jak dziecko czuje się wśród kotów, jak wchodzi z nimi w interakcje i czy przypadkiem nie ma alergii. Reakcje alergiczne na koci naskórek są niestety dość częste. Warto o tym wiedzieć przed adopcją, ponieważ uchroni to zwierzę od stresu i przede wszystkim dziecko przed sytuacją, w której będzie się jednak musiało z kotem rozstać.

Wybierając kota, nie kierujmy się tylko jego wyglądem. Porozmawiajmy z pracownikami schroniska. To oni najlepiej znają swoich podopiecznych i będą w stanie polecić nam te zwierzaki, które najlepiej mogą zaadaptować się w domu z dzieckiem. Zazwyczaj będą to osobniki młode i takie, które nie doświadczyły dużo złego ze strony człowieka. Tylko takie koty mogą być bezpieczne dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 1 =