Wybór zwierzęcia domowego dla własnego dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać zwierzę dla własnego dziecka? To pytanie mogłoby wywołać burzę wśród wielu miłośników zwierząt. Czy słusznie? Rzeczywiście, zwierzę to nie zabawka i nie należy go nigdy dawać w prezencie. Co, jeśli dziecko bardzo pragnie mieć w domu kotka? Proponujemy w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi zwierzakami, które czekają na nowy dom w schroniskach. Niektóre z nich, tak jak placówki poznańskie, pozwalają nam przejrzeć kocie profile na swojej stronie internetowej https://schronisko.com/zwierzeta/koty/.

Kot dla dziecka – jak adoptować odpowiedzialnie?

Adopcja to wspaniała sprawa. Pomaga zwierzętom i uczy dzieci odpowiedzialności. W pierwszej kolejności to my musimy być jednak odpowiedzialni. I do całego procesu podejść racjonalnie i z głową. Zacznijmy od rozmowy z naszą pociechą. Dowiedzmy się, dlaczego chce mieć akurat kota i czy jest gotowe na to, by się nim zajmować. Jeśli w naszym domu nie było dotąd zwierząt, odwiedźmy z dzieckiem znajomych, którzy mają swoje czworonogi. Sprawdźmy, jak dziecko czuje się wśród kotów, jak wchodzi z nimi w interakcje i czy przypadkiem nie ma alergii. Reakcje alergiczne na koci naskórek są niestety dość częste. Warto o tym wiedzieć przed adopcją, ponieważ uchroni to zwierzę od stresu i przede wszystkim dziecko przed sytuacją, w której będzie się jednak musiało z kotem rozstać.

Wybierając kota, nie kierujmy się tylko jego wyglądem. Porozmawiajmy z pracownikami schroniska. To oni najlepiej znają swoich podopiecznych i będą w stanie polecić nam te zwierzaki, które najlepiej mogą zaadaptować się w domu z dzieckiem. Zazwyczaj będą to osobniki młode i takie, które nie doświadczyły dużo złego ze strony człowieka. Tylko takie koty mogą być bezpieczne dla dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*