Z jakiego drewna buduje się domy drewniane?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno jest materiałem naturalnym i od tysięcy lat jest wykorzystywane do budowy domów. Jest to najczęstszy materiał budowlany, ponieważ jest piękny, niedrogi i łatwy do pracy.

Istnieje wiele różnych gatunków drzew, które można wykorzystać do budowy domu, ale niektóre są lepsze od innych. Oto niektóre z najczęstszych rodzajów drewna używanych do budowy domów drewnianych:

Cedr 

Cedr jest jednym z najpopularniejszych wyborów do budowy domów, ponieważ jest trwały, mocny i odporny na szkodniki. Cedr jest również naturalnie odporny na gnicie, więc nie musisz się martwić, że rozpadnie się jak inne gatunki drewna po wystawieniu na działanie wilgoci.

Sekwoja 

Sekwoja to kolejny popularny wybór dla tych, którzy szukają trwałej opcji. Ma podobne właściwości jak cedr, ale jest od niego bardziej miękkie i elastyczne, co ułatwia pracę przy budowie domu.

Daglezja

Daglezja jest bardzo mocnym drewnem twardym, które idealnie nadaje się na zewnętrzne elementy wykończeniowe, jak również na ściany wewnętrzne domu, ponieważ jest bardzo odporna na gnicie i insekty. Daglezja dobrze zachowuje swój kolor nawet pod wpływem promieni słonecznych, co czyni ją doskonałym wyborem, jeśli szukasz czegoś, co przetrwa długi czas bez blaknięcia lub odbarwienia.

Jeśli jesteś zainteresowany domem z drewna, to koniecznie odwiedź stronę: https://www.woodenvilla.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*