3 najlepszych producentów wiecznych piór

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można wyobrazić sobie bardziej elegancki przyrząd do pisania niż wieczne pióro? Nic dziwnego, że od lat pozostaje symbolem prestiżu. Wybierając je dla siebie lub na prezent warto sięgnąć po produkty najlepszych marek, za którymi stoi wieloletnia tradycja.

Nieśmiertelna klasyka

Świetnym wyborem dla miłośników klasyki będą produkty marki Waterman. To właśnie jej założyciel, Lewis Edson Waterman, w 1884 r. opatentował rewolucyjne pióro napełniane atramentem. Jego firmie zawdzięczamy także skuwki z klipsem mocującym pióro do kieszeni oraz wygodne, plastikowe naboje. Waterman stosuje wyłącznie najwyższej klasy materiały, łącząc je z doskonałym wzornictwem, dzięki czemu produkty tej marki nieodmiennie kojarzą się z luksusem.

Tradycyjna jakość

Równie długą historię mają pióra wieczne Parker – produkowane są od 1889 r. i przez cały ten czas cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Używało ich wiele znanych osób: autor powieści o Sherlocku Holmesie Arthur Conan Doyle, prezydent Stanów Zjednoczonych Dwight Eisenhower czy królowa Elżbieta II. Wyroby tej firmy charakteryzują się ponadczasowym wyglądem z charakterystycznym klipsem w kształcie strzały. Obecnie Parker ma w swojej ofercie bogaty wybór piór, zarówno bardziej ekskluzywnych, jak i tych dostępnych na każdą kieszeń.

Nowoczesny wygląd

Zwolennikom nowoczesnego designu powinny przypaść do gustu pióra wieczne Lamy. Największy niemiecki producent, istniejący na rynku od niemal 90 lat, stawia przede wszystkim na wygodę użytkowania. Jej uzyskaniu służą ciągle wprowadzane innowacje techniczne. Pióra Lamy charakteryzują się prostym i funkcjonalnym wzornictwem. Jeden z najpopularniejszych modeli – Safari – wykonany jest z lekkiego, trwałego tworzywa, posiada ergonomiczny kształt i jest dostępny w bardzo wielu kolorach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*