Basen – w jakie dodatkowe rozwiązania może on być wyposażony

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny są świetnym dodatkiem do każdego domu. Dają możliwość relaksu, treningu i rozrywki dla całej rodziny. Nie wystarczy jednak tylko posiadać basen, ale również zadbać o jego odpowiednie utrzymanie. Należy go regularnie czyścić i odpowiednio konserwować. W przeciwnym razie na ścianach i dnie basenu będą rozwijać się glony, które będą wymagały dokładnego czyszczenia i dezynfekcji wody. Aby uniknąć takich problemów, wiele osób decyduje się na wyposażenie swoich basenów w różne dodatkowe urządzenia, które nie tylko zwiększają komfort użytkowania, ale także znacznie ułatwiają proces czyszczenia.

Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

System filtrów

Urządzenie to oczyszcza wodę z zanieczyszczeń i liści, które do niej wpadają; co więcej, zapobiega ich przedostawaniu się do Twojego basenu.

Automatyczna myjka

Urządzenie to czyści ściany i dno basenu; wymaga jednak ręcznego sterowania, jak również jego pozycja może się zmieniać w zależności od rodzaju automatycznej myjki.

Generator chloru

Urządzenie to wytwarza chlor gazowy, który służy do dezynfekcji wody; w przypadku korzystania z tego generatora należy jednak wymieniać tabletki z chlorem co około dwa tygodnie (zależy to od częstotliwości korzystania z basenu).

Zadaszenie

Jednym z takich rozwiązań są zadaszenia basenowe. Jest to osłona na basen, która chroni go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i dodaje mu uroku. Wykonuje się ją z różnych materiałów: metalu lub tworzywa sztucznego, ale powinna być na tyle trwała, aby wytrzymała ekstremalne warunki pogodowe. Na rynku można znaleźć zarówno zadaszenia basenowe niskie, jak i średnie, czy wysokie, ale ich wybór zależy tak na prawdę od preferencji właściciela basenu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*