Czy drewno, srebro i szara kolorystyka mogą koegzystować w aranżacji łazienkowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno, srebro i szara kolorystyka to doskonały przepis na nowoczesne, ale zarazem przytulne wnętrze. W takiej aranżacji chłodną elegancję skontrastować należy z naturalnym materiałem. Może pojawić się on w akcesoriach łazienkowych, meblach lub na podłodze. Podbije nowoczesny styl, a jednocześnie doda ciepła wnętrzu. Pamiętajmy, że drewno można zestawić z dowolnym materiałem. Do wszystkiego pasuje, a przy tym wygląda elegancko. Pięknie łączy się ze stalą, plastikiem, kamieniem, szkłem czy marmurem. Szara łazienka z drewnem stanie się naszym ulubionym pomieszczeniem w domu.

Ciepło w dodatkach

Zastosujmy szarość w kolorystyce glazury i terakoty. Srebro niech pojawi się w oprawach lamp, kinkietów, armaturze łazienkowej i innych pojedynczych elementach, takich jak np. uchwyty drzwiczek, rama kabiny prysznicowej czy oprawy lusterek. Do tego mamy białą umywalkę, wannę, brodzik, kaloryfer i sedes. Od takiej łazienki aż wieje chłodem. Wystarczy jednak wprowadzić drewniane ekskluzywne dodatki do łazienki, by w pomieszczeniu zrobiło się ciepło i przytulnie. Może to być stylizowany wieszak na papier toaletowy; połączenie drewna i metalu. Przy umywalce ładnie będzie wyglądać zestaw drewnianych pojemników na szczoteczki i pasty do zębów. Możemy wstawić do środka stojący drewniany wieszak na szlafroki, albo ustawić drewniane krzesło w stylu retro.

Drewniane elementy

Dzięki właściwościom absorpcyjnym drewno dobrze sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach. Dlatego też w nowoczesnej łazience możemy zdecydować się na całkowicie drewnianą podłogę. Dobrze będą wyglądały też drewniane meble łazienkowe. Pamiętajmy, że jeśli zastosujemy drewno jako materiał na dużych powierzchniach, nie powinniśmy wprowadzać go już w innych elementach. Niech reszta pozostanie w szarej kolorystyce ze srebrnymi dodatkami.

Stosowanie drewna w aranżacji wnętrz ma co najmniej kilka walorów. Po pierwsze, używamy w 100% naturalnego materiału. Po drugie, drewno ma właściwości antystatyczne, nie przyciąga kurzu, co ma szczególne znaczenie dla alergików. Po trzecie, takie meble zawsze będą oryginalne, gdyż nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Jeżeli wybierzemy do naszej łazienki drewno, srebro i szarą kolorystykę, otrzymamy eleganckie nowoczesne wnętrze. Zresztą połączenie tradycji z nowoczesnością to dobry kierunek nie tylko w aranżacji wnętrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*