Czy herbaty owocowe mają właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy herbaty owocowe są zdrowe? Krótka odpowiedź brzmi: tak, ale z kilkoma zastrzeżeniami. Herbaty owocowe są zazwyczaj wytwarzane z prawdziwych liści herbaty (a czasem ziół) i zawierają przeciwutleniacze, które mogą pomóc w zapobieganiu niektórym chorobom, w tym rakowi. Jednak niektóre herbaty owocowe zawierają dodatek cukrów i kalorii, co może stanowić problem, jeśli pijesz ich zbyt dużo.

Korzyści zdrowotne płynące z picia herbaty owocowej

Mniejsza zawartość kofeiny

Są one zazwyczaj niższe w kofeinę niż czarna i zielona herbata, a także inne rodzaje napojów owocowych. Dzięki temu są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą ograniczyć spożycie kofeiny lub całkowicie jej uniknąć. Herbaty owocowe zawierają witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które mogą promować lepsze zdrowie poprzez ochronę przed chorobami. Jeśli szukasz dobrej jakości herbaty owocowej to wato sprawdzić stronę https://ha-herbatykawy.pl/.

Zawiera przeciwutleniacze

Główną korzyścią dla zdrowia płynącą z picia herbat owocowych jest ich zawartość przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to substancje chemiczne, które chronią organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które uszkadzają komórki Twojego ciała, prowadząc do chorób i przedwczesnego starzenia się. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, zanim spowodują one spustoszenie w komórkach organizmu. Herbata zawiera kilka różnych rodzajów przeciwutleniaczy, w tym flawonoidy i polifenole – występujące w wielu owocach, takich jak jagody i jabłka – oraz katechiny (występujące w zielonej herbacie). Niektóre badania sugerują, że związki te mogą zmniejszać ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy, a nawet niektórych nowotworów

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*