Zalety przechowywania dokumentacji on-line

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od kilku lat niezwykle popularne jest przechowywanie różnych dokumentów firmowych online. Z takiej możliwości bardzo chętnie korzystają zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i duże przedsiębiorstwa czy instytucje państwowe. Doskonałym przykładem jest choćby dokumentacja medyczna w formie elektronicznej. To najprostszy sposób na bezpieczne gromadzenie danych pacjentów oraz wszelkich informacji dotyczących ścieżki ich leczenia. 

Oszczędność pieniędzy i błyskawiczny dostęp do zasobów

Podstawową zaletą przechowywania dokumentacji online jest to, że administratorzy (ewentualnie inne upoważnione osoby) mają do niej dostęp od ręki z rozmaitych urządzeń (laptopa, smartfona, tabletu itp.) oraz dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy połączenie z internetem i tradycyjna przeglądarka. 

Drugą niewątpliwą korzyścią jest doskonałe zabezpieczenie poufnych i wrażliwych dokumentów przed osobami niepożądanymi. Wynika to z faktu, że oprócz zwykłego hasła barierą jest też specjalna zapora ogniowa – stworzona na wzór tej stosowanej przez banki. Kolejny istotny atut omawianego rozwiązania to niskie koszty usługi – płacimy wyłącznie za samo oprogramowanie, a w cenie mamy dodatkowo kopie zapasowe. 

W przypadku papierów w formie realnej musimy natomiast przeznaczyć spore środki finansowe na zakup szaf zamykanych na klucz, powierzchnię użytkową, teczki na akta itp. Jest to ogólny wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych każdego roku. Pozostałe zalety to ekspresowe uzupełnianie wszelkich danych (o każdej porze dnia i nocy) oraz brak problemów z utrzymaniem porządku. Godna polecenia jest m.in. kartoteka medyczna online przeznaczona do zarządzania gabinetem lekarskim. Dostęp do niej można wykupić w tym miejscu: https://medyc.pl/kartoteka-online/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*