Czy warto odwiedzić Brazylię?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brazylia to kraj pełen kontrastów: największy na świecie las deszczowy, Amazonka, i największe miasto, São Paulo; plaże z jednej strony i góry z drugiej; bogaci i biedni ludzie żyjący obok siebie; wielkie miasta i małe miasteczka. Najbardziej znane miejsca to Rio de Janeiro (stolica kulturalna), Salvador (stolica kolonialna), Florianópolis (stolica wyspiarska), Fortaleza (stolica regionu północno-wschodniego) i Belém (stolica stanu Pará). Pod względem turystycznym są to główne cele podróży w Brazylii.

Pogoda jest wspaniała  

Pogoda w Brazylii waha się od tropikalnej do umiarkowanej w zależności od tego, gdzie się znajdujesz.  Na przykład, jeśli podróżujesz do Rio de Janeiro, które znajduje się na 22 stopniu szerokości geograficznej południowej, przekonasz się, że klimat jest tam ciepły i wilgotny przez cały rok ze średnią temperaturą 24 stopni Celsjusza.  Z drugiej strony, jeśli pojedziesz do Brazylii, która znajduje się na 15 stopniu szerokości geograficznej południowej, przekonasz się, że klimat jest tam gorący w lecie, ale bardzo zimny w zimie ze średnią temperaturą 22 stopni Celsjusza.

Wiele miejsc do zobaczenia

Z ponad 200 miastami i miasteczkami (każde z nich ma swoją unikalną osobowość), odwiedzający mogą znaleźć coś do zrobienia gdziekolwiek się udadzą w Brazylii!  Od historycznych miast, takich jak Salvador da Bahia (pierwsza stolica Brazylii) i Ouro Preto (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), po nowoczesne miasta, takie jak Sao Paulo (największe miasto Ameryki Południowej) i Rio de Janeiro (ojczyzna karnawału), nie brakuje tu rzeczy do zobaczenia i zrobienia!

Jeśli chcesz zobaczyć te miejsca, to koniecznie sprawdź stronę: https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/brazylia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*