Na czym polega malowanie po numerach?

Od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Są świetnym sposobem na wyciszenie się i chwilę relaksu. Innym sposobem na odstresowanie się, który zdobywa coraz większą popularność, jest malowanie po numerach. Nie musisz mieć dużych zdolności plastycznych. Wystarczy odrobina cierpliwości i trochę wolnego czasu, żeby stworzyć swój własny obraz. Taki zestaw wyzwala kreatywność, a wykonane dzieło może stać się ozdobą twojego salonu.

W zestawie, który można zakupić np. na https://ipicasso.pl/, są wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania obrazu. Składa się on z podobrazia, farb akrylowych i pędzli. Ponadto jest załączony również schemat, instrukcja, a także haczyki do zawieszenia obrazu. Ilość kolorów farb zależy od poziomu trudności danego zestawu, który determinuje też szczegółowość obrazu.

Jak się do tego zabrać?

Wystarczy przygotować pojemnik z wodą, który przyda się do mycia pędzli, oraz serwetkę do ich suszenia. Teraz wybierz miejsce, gdzie namalujesz swoje arcydzieło. Wypakuj wszystkie przedmioty z opakowania i do dzieła! Numery na płótnie odpowiadają liczbom na pojemnikach z farbami. Zacznij zamalowywać odpowiednie pola zgodnie z ich numerami. Najlepiej zacząć od tych większych, stopniowo przechodząc do detali. Wybierz metodę malowania samemu, możesz malować kilkoma kolorami naraz, albo tylko jednym. 

Kiedy skończysz, możesz oprawić obraz w ramę, albo zawiesić go bez niej,. W tym celu zamaluj boki podobrazia. Twoje dzieło możesz również podarować komuś w prezencie. W końcu najlepsze prezenty to te wykonane własnoręcznie, które płyną prosto z serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + dziewiętnaście =