Dlaczego cukrzycy powinni korzystać z pomocy diabetologa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak powszechnie wiadomo, cukrzyca jest schorzeniem, którego całkowite wyleczenie jest niemożliwe. Jest to choroba, która towarzyszy choremu przez lata i kontrola stanu zdrowia oraz właściwy tryb życia jest bardzo istotna. Dlaczego cukrzycy powinni korzystać z pomocy diabetologa?

Czym jest diabetologia?

Diagnozowaniem, prowadzeniem leczenia i powikłaniami, a przede wszystkim odpowiednim dopasowaniem diety dla osób z cukrzycą zajmuje się dział medycyny nazwany diabetologią. Sukces leczenia cukrzycy wynika z dużych osiągnięć w tej dziedzinie. By taki sukces osiągnąć w przypadku konkretnego pacjenta istotne jest pozostawanie chorego pod kontrolą diabetologa i oczywiście bezwzględne dostosowywanie się do jego zaleceń. Trzeba dobrze poznać chorobę i postępowanie terapeutyczne, aby osiągnąć dobre wyniki w leczeniu.

Niebezpieczne powikłania

Powikłania wynikające z nieleczonej lub nieprawidłowo leczonej cukrzycy są bardzo poważne. Choroba ta może prowadzić do chorób oczu, nerek. Odpowiada za zwiększone ryzyko udaru mózgu, a także zawału serca.

Diabetolog w leczeniu cukrzycy

Najważniejsza jest prawidłowa diagnoza, dotycząca zwłaszcza typu cukrzycy. Diabetycy powinni pozostawać pod kontrolą diabetologa, specjalisty, który prowadzi edukację i nadzoruje leczenie. Najważniejszą kwestią jest pilnowanie składników pożywienia. Wyniki pomiarów poziomu cukru i szeroki wywiad z pacjentem są podstawą do odpowiednich zaleceń lekarskich, ustalenia właściwego sposobu żywienia. Diabetolog to specjalista, któremu należy zgłaszać wszelkie niepokojące objawy.

Artykuł napisany we współpracy z LimfoMed Lublin – lubelskie centrum rehabilitacji.

Potrzebny chirurg naczyniowy? Sprawdź ofertę lekarzy w LimfoMed.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*