Jakie ćwiczenia wykonywać z użyciem taśm?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie mini siłowni w zaciszu własnego domu czy mieszkania nigdy nie było prostsze. Na rynku dostępny jest ogromny wybór przeróżnego rodzaju sprzętów, zarówno siłowych jak i do fitnessu. Szeroko promowany w mediach społecznościowych oraz telewizji zdrowy i aktywny tryb życia oraz bycie „fit” spowodowało wzrost zainteresowania różnymi formami treningu. Obecnie dużą popularnością cieszą się specjalne taśmy do ćwiczeń, które umożliwiają skomponowanie efektywnego treningu całego ciała.

Jakie ćwiczenia wykonywać z użyciem taśm?

Trening z użyciem gum fitnessowych to wspaniała szansa na wymodelowanie i wyszczuplenie swojego ciała. Taśmy te pozwalają wzmocnić i zaangażować do pracy każdy mięsień. Są niezwykle elastyczne, a przy tym dostępne o różnym poziomie oporu, przez co wykonywane ćwiczenia mogą odbywać z intensywnością dopasowaną do naszych możliwości oraz potrzeb.

Gumy do ćwiczeń mogą być wykorzystywane do treningu angażującego mięśnie pośladkowe. Jednym z prostszych ćwiczeń jest założenie taśmy minimalnie powyżej linii kolan oraz robienie klasycznych przysiadów połączonych z wykrokiem bocznym nóg. Można również zachowując te same umiejscowienie gum wykonywać wymachy nogą w bok oraz do tyłu, podczas gdy druga noga pozostaje lekko ugięta.

Gumy do ćwiczeń oporowe to także propozycja treningu na górne partie mięśniowe: bicepsy, tricepsy, barki oraz plecy.Wystarczy wysunąć jedną nogę do przodu, drugą pozostawiając w tyle, na wysuniętą stopę nałożyć gumę, przyjąć lekko pochyloną pozycję z zachowaniem naturalnej linii kręgosłupa i przeciwległą ręką rozciągać gumę, zginając przy tym łokieć. Te ćwiczenie pozwoli wymodelować nasze plecy. Kolejną propozycją ćwiczenia, w którym pracują zarówno plecy jak i ramiona jest przyjęcie pozycji siedzącej z wyprostowanymi nogami. Na stopy naciągamy taśmę, a następnie chwytamy końce dwoma rękami i przyciągamy do siebie, pamiętając, aby cały czas utrzymywać odpowiednio napięte ręce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*