Dlaczego warto kupować tylko pellet dobrej jakości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie domu za pomocą kotła na pellet staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wpływa na to głównie fakt, że ten materiał opałowy jest bezpieczny dla środowiska i nie wytwarza szkodliwych substancji. Nie każdy jednak pellet nadaje się do palenia, dlatego warto dowiedzieć się na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać taki o najlepszych możliwych parametrach.

Czym charakteryzuje się dobrej jakości pellet?

Pellet jest materiałem opałowym w formie bardzo drobnego granulatu. Najczęściej produkuje się go z trocin, ścinek oraz odpadków drzewnych, które najpierw oczyszcza się, prasuje pod ciśnieniem i poddaje granulacji. Dobrej jakości pellet posiada wysoką wydajność co oznacza, że do ogrzania budynku konieczne jest zastosowanie mniejszej jego ilości. Sprawia to także, że koszty ogrzewania zdecydowanie maleją.

Pellet powinien także bardzo dobrze się spalać, co sprawi, że pozostanie jedynie niewielka ilość popiołu. Dzięki temu nie będzie konieczności częstego jego usuwania, a ryzyko wystąpienia różnego rodzaju awarii pieca będzie zdecydowanie niższe. Trzeba zwrócić uwagę także na to, jaki procent wilgotności zawiera pellet. Ten dobrej jakości powinien bowiem posiadać nie większą niż 10%. Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupiony przez nas materiał opałowy będzie najwyższej jakości trzeba znaleźć sprawdzonego producenta oferującego opał, który umożliwi nam efektywne korzystanie z pelletu Nysa to jedno z miast, gdzie można takiego bez problemu znaleźć. Dobry pellet można także rozpoznać po tym, że granulki w jednej partii są jednakowej wielkości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*