W jaki sposób dobrać klamki do okien?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klamki okienne są elementami, które przede wszystkim powinny być funkcjonalne. To za ich pomocą możliwe jest bowiem otwieranie oraz zamykanie okien. Oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji warto zadbać także o to, aby były to elementy, które będą dekoracją okna i całego pomieszczenia. 

Na co zwrócić uwagę wybierając klamkę do okna?

Klamki do okien muszą przede wszystkim pasować do konkretnego modelu i być kompatybilne ze skrzydłem, które będą obsługiwały. Na rynku spotkać można klamki wykonane z różnych materiałów, a także takie, które posiadają dodatkowe funkcje. Niektóre z nich mogą być np. wyposażone w kluczyk umożliwiający zamknięcie okna. Najczęściej wybierane są klamki wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego, ponieważ są one bardzo trwałe oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Dostępne są również klamki typu retro, stylizowane na dawne czasy i wykonane z żelaza. Dla wielu osób może to być ciekawy i niebanalny dodatek do wystroju swojego nowego domu czy mieszkania, który na pewno będzie się wyróżniał. 

Klamki można podzielić również na ich kształt oraz budowę. Najczęściej występujące na rynku są klamki jednoramienne oraz dwuramienne. Pierwsze z nich charakteryzują się klasycznym wyglądem i montuje się w standardowych oknach. Pasują one praktycznie do każdego stylu, w jakim można urządzić wnętrze. Klamki dwuramienne swoim wyglądem przypominają kotwicę. Świetnie podkreślają charakter klasycznych wnętrz ze względu na swój elegancki kształt. Wybierając klamkę trzeba pod uwagę wziąć także jej kolor. Najlepiej, aby była ona dopasowana do koloru ramy okna, dzięki czemu stworzy z nią spójną całość. Właściwie dobrana klamka umożliwi nie tylko wygodne korzystanie z okna, ale także będzie eleganckim i stylowym elementem dekoracyjnym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*