Jak zaplanować funkcjonalny taras?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa tarasu zawsze musi zacząć się od planowania. Możemy zebrać zdjęcia z inspiracjami i przeanalizować je pod kątem posiadanego budżetu, ale i technicznych możliwości. Piękne miejsce do spędzania czasu w ogrodzie nie musi być drogie, ale powinno odpowiadać naszym potrzebom i wymogom. Ponadto, w niektórych miejscach może być potrzebna specjalna konstrukcja, która np. odgrodzi nas od sąsiada albo osłoni przed wiatrem. Co jeszcze trzeba zaplanować?

Wygodny i ponadczasowy taras 

Podstawą budowy tarasu jest wytyczenie jego wielkości. A później wybranie materiału, który posłuży jako posadzka. Tutaj opcji jest bardzo dużo. Popularna jest wylewka betonowa, na której układa się płytki ceramiczne, a nawet deski. Choć same panele z drewna czy długie dechy, można położyć również na drewnianym szkielecie. Powszechna jest też po prostu ułożona równo kostka brukowa. Na takiej bazie można dalej tworzyć kolejne elementy tarasu. 

Coraz częściej musi on osłaniać przed wiatrem czy też stanowić granicę między domem a ogrodem. W tym celu można wykorzystać ogrodzenie z kompozytu, które świetnie zastąpi tarasowe barierki, ale może być również boczną ścianką. Możemy wybrać różne przęsła, które dobrze sprawdzą się ustawione jako front tarasu, niczym płotek do ogródka, ale i wysokie elementy z pełnym kryciem powierzchni, jakie będą stanowić zabezpieczenie przed bocznym wiatrem, a nawet opadami atmosferycznymi. Dodając zadaszenie, będziemy mogli spędzać czas na zewnątrz w każdych warunkach, ale też po prostu zapewnimy ochronę meblom ogrodowym wystawionym na podeście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*