Brykiet drzewny – jakie ma zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brykiet drzewny to produkt wytwarzany z trocin i makulatury. Stosuje się go najczęściej jako opał w miejsce węgla i węgla drzewnego. Brykiet drzewny może być stosowany jako alternatywa dla węgla drzewnego, zrębków węgla drzewnego, węgla lub drewna opałowego. Powszechnie spotykany jest w gospodarstwach domowych, gdzie nie ma kominów lub gdzie kominek został zablokowany ze względów bezpieczeństwa. Brykiety drzewne mogą być również stosowane w ogrodowych paleniskach i piecach opalanych drewnem.

Jak powstaje brykiet drzewny?

Brykiety drzewne produkowane są z trocin i makulatury, które zostały sprasowane w cylindryczne kształty. Są one następnie podgrzewane do momentu, gdy nabiorą brązowego koloru i staną się wystarczająco twarde, aby utrzymać się razem, gdy zostaną położone jeden na drugim. 

Bezpieczne spalanie

Brykiety te mogą być spalane bezpośrednio jak inne paliwa. Są one bezpieczne do użytku wewnętrznego, ponieważ wytwarzają bardzo mało dymu i zapachów w przeciwieństwie do innych paliw, takich jak węgiel lub węgiel drzewny, które wymagają specjalnych kominów, aby spalić je bezpiecznie w pomieszczeniach bez powodowania szkód w strukturze domu lub wyposażenia. Brykiet drzewny produkuje również mniej popiołu w porównaniu z innymi paliwami, więc sprzątanie po jego użyciu jest łatwiejsze niż w przypadku innych rodzajów paliw. Główną zaletą stosowania brykietów drzewnych zamiast innych rodzajów paliwa jest to, że spalają się one czyściej i wydajniej, dzięki czemu z każdego brykietu uzyskuje się jak najwięcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*