Dlaczego warto udać się na masaż głowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma wątpliwości, że masaż głowy jest relaksujący, ale może być również korzystny dla Twojego zdrowia. Wykazano, że zmniejsza stres i niepokój, promuje przepływ krwi i krążenie, a nawet poprawia sen.

Jak wykonuje się masaż głowy?

Masaż głowy jest zazwyczaj wykonywany przez wyszkolonego specjalistę. Zwykle wykonuje on masaż palcami lub specjalną szczotką. Tradycyjny masaż głowy warszawa obejmuje różne techniki, takie jak masaż skóry głowy, oklepywanie czaszki lub uciskanie punktów.

Osoba wykonująca masaż zacznie od skroni i będzie pocierać opuszkami palców małe kółka w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie przejdzie w dół do brwi, czoła i nosa. Zwykle będzie ona pracować nad każdą stroną głowy osobno, a potem wróci do kilku istotnych punktów.

Dlaczego warto wykonywać masaż głowy?

Oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć wykonanie tego zabiegu:

  • relaks – masaż głowy może dać Ci poczucie spokoju i wyciszenia, ponieważ zmniejsza poziom stresu poprzez uwalnianie endorfin do krwiobiegu, które pomagają Ci się zrelaksować;
  • złagodzenie bólu – zabieg ten może pomóc złagodzić napięciowe bóle głowy poprzez rozluźnienie mięśni w okolicy szyi; przed rozpoczęciem sesji masażu na skórę głowy zazwyczaj nakłada się balsam lub olejek, który pomoże uspokoić wszelkie napięcia i dyskomfort związany z bólami głowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*