Ekologiczne źródła energii – jaki sposób wytwarzany jest pellet?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób ma coraz większą świadomość ekologiczną. Z tego powodu rośnie zainteresowanie różnymi sposobami produkowania energii, które są przyjazne dla natury. Jednym z takich paliw jest pellet. Warto więc dowiedzieć się, jak powstaje ten materiał opałowy.

Granulat uzyskany z biomasy

Pellet jest jednym z najbardziej popularnych ostatnio materiałów do produkcji energii. To paliwo jest wytwarzane w formie granulatu z odzyskiwanej biomasy. Taką stanowią przede wszystkim odpady drzewne, ale także niektóre rolnicze produkty uboczne. Do produkcji wykorzystuje się najczęściej drewno iglaste bądź liściaste, chociaż czasami używane w tym celu są również gatunki bardziej egzotyczne np. palmy. Wytwarzanie pelletu polega na obróbce trocin powstających w czasie prac tartacznych, na specjalnie do tego przystosowanych maszynach takich jak, chociażby https://peletto.pl/linie-do-produkcji-pelletu-oraz-paszy.

Najczęstszym sposobem przetwarzania odpadków jest ich sprasowanie, jednak odpowiednie urządzenia pozwalają także na przeprowadzenie innych niezbędnych procesów. Dzięki temu możemy otrzymać różnorodne odmiany tego paliwa, różniące się między sobą stopniem spalania. Tym samym wytworzony pellet sprawdzi się idealnie, zarówno w elektrowni, jak i w małych kotłowniach należących do szkół, a co najważniejsze również w gospodarstwach domowych. Warto więc zainwestować w ten rodzaj materiału opałowego. Jego użytkowanie będzie bowiem korzystne nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla środowiska naturalnego.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*