Jak dobrać akcesoria do swojej sypialni – praktyczne wskazówki

W pogoni za wygodniejszym snem ludzie imają się różnych wynalazków. Ostatnimi czasy modne stają się na przykład generatory snów. Poza tym, niektórzy używają odtwarzaczy muzycznych, które napełniają sypialnię kojącymi dźwiękami muzyki relaksacyjnej. Inni idą w stronę rozwoju duchowego – uprawiają wieczorną modlitwę lub medytację. Wszystkie te metody rzeczywiście mogą działać i niewykluczone, że warto się nimi interesować! Niemniej jednak warto pamiętać także o najprostszych czynnikach, które bezpośrednio wpływają na jakość naszego snu.

Co mogę mieć na myśli?
Chodzi mi o dobór wysokiej jakości materiałów tekstylnych, z których tworzymy naszą łóżkową fortecę. Kiedy w nocy oddajemy się w błogie objęcia Morfeusza, nasza świadomość po prostu się wyłącza. Nie zmienia to jednak faktu, że organizm wciąż pracuje, mimo iż odpoczywa. W związku z tym przez całą noc receptory rozsiane po całym ciele odbierają bodźce, które to już bezpośrednio wpływają na jakość snu. Dobry sen z kolei nie pozostaje bez znaczenia w kontekście jakości przeżycia następnego dnia. Wydaje się więc logiczne, że zadbanie o zdrowy sen jest jak najbardziej rozsądne.

Zatem aby sen był dobry, warto według mnie używać antyalergicznych prześcieradeł i poszewek. Mądrze jest także zainwestować w wysokiej klasy materac. Być może zastanawiacie się teraz jak wygląda moje posłanie.
Osobiście używam prześcieradła bawełnianego 160×200. Mam także poszewki na poduszki 70×80 oraz na kołdry w rozmiarach 100×200. Używam wysokiej jakości materaca, który dostosowuje się do przyjmowanej przeze mnie pozycji leżącej.
Inwestycja w zdrowy sen to dobra inwestycja. Z pewnością wpłynie ona ożywczo na wszystkie dziedziny Twojego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − czternaście =