Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadząc osobiste interesy, czy też będąc właścicielem firmy, można wpaść w różne problemy finansowe. Gdy długi się kumulują, a zyski z prowadzenia danej działalności nie wystarczają na ich pokrycie, wówczas konieczne staje się szukanie pomocy. Można ją znaleźć w bankach, które jednak nie zawsze mogą być na tyle przychylne, na ile można by było się spodziewać. Poza kredytami i pożyczkami, które stanowią przecież kolejny rodzaj długów, można skorzystać z innej opcji, a mianowicie ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Jak tego dokonać?

Upadłość konsumencka krok po kroku

Ogłoszenie upadłości jest to proces mający na celu zlikwidowanie zadłużenia, a więc dający możliwość rozpoczęcia nowego życia z czystym kontem, nawet kosztem samych wierzycieli. Po pierwsze, aby móc zrealizować tę procedurę konieczne jest złożenie stosownego wniosku, który najlepiej jest sporządzić przy współpracy z doświadczonym radcą prawnym. W takich sytuacjach zazwyczaj pomocą mogą służyć podmioty takie jak https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/krakow/, gdzie zatrudnieni specjaliści doradzą jak oraz w jakiej formie przekazać konkretne dokumenty. Jeżeli zostaną one rozpatrzone przez wymiar sprawiedliwości pozytywnie, wówczas następują dalsze etapy.

Najpierw ogłoszona zostaje likwidacja majątku, która doprowadza do wyprzedania całej własności, a zysk rozdzielony jest pomiędzy wszystkich wierzycieli. Następnie wydawane jest orzeczenie o planie spłaty długu, do którego należy się dostosować w przypadku, gdy jakieś zobowiązania wymagają jeszcze rozliczenia. Sąd może jednak całkowicie umorzyć je wszystkie od razu, pod warunkiem, że sytuacja finansowa osoby składającej wniosek jest naprawdę ciężka. Po tych czynnościach długi są już wyrównane, co pozwala rozpocząć nowe, spokojne życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*