Jak przygotować ogród na zimę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszła jesień… Zboża są już zebrane, grządki pokrywają się rzadkimi, późnymi kwiatami, które za kilka dni zwiędną, a drzewa i krzewy zrzuciły swoje wspaniałe żółto-pomarańczowe szaty, odsłaniając pnie. Zanim jednak Twój ukochany ogród zapadnie w spokojną drzemkę pod puszystym białym kocem, trzeba go przygotować na chłód. Kilka dni poświęconych na pielęgnację ogrodu jesienią zaprocentuje w przyszłym roku, a drzewa i krzewy odwdzięczą się nie tylko zdrowym wyglądem, ale i dorodnymi plonami. Zatem jak przygotować ogród do zimy?

Pielęgnacja drzew

Już na początku października należy wzrokowo sprawdzić drzewa owocowe pod kątem uszkodzeń i całkowicie usunąć pozostałe owoce. Nigdy nie należy zostawiać opadłych owoców na ziemi – należy je koniecznie zutylizować. Nie należy wyrzucać ich na kompost, ale trzeba zakopać je głęboko w ziemi gdzieś na skraju działki. Warto również usunąć inne resztki roślin, które mogą być szkodliwe dla ogrodu. Również do porządków należy usuwanie liści. Zebrane należy posypać wapnem – pożyteczny nawóz na przyszły rok jest zawsze dobry dla każdego. Można go także szybko skompostować.

Przycinanie drzew owocowych

Najważniejszym elementem przygotowania sadu do zimy jest przycinanie drzew owocowych i krzewów jagodowych, które powinno być wykonywane przy suchej pogodzie i zawsze przed nastaniem mrozów. Pamiętaj, że temperatura powietrza nie może spaść poniżej -10 °C w trakcie procedury, ponieważ drewno staje się bardzo kruche w przypadku niższych temperaturach. Niezbędną pomoc w przygotowaniu ogrodu na zimę może zapewnić nam ta firma http://www.aloesogrody.pl/oferta/zakladanie-ogrodow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*