Jak wybrać pościel aby nadawała się dla alergika?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając pościel dla alergika, należy zwrócić szczególną uwagę na jej specyfikację. Kluczowa jest tutaj skuteczna ochrona przed szkodliwymi drobnoustrojami i roztoczami. Specjalna powłoka kołdry powoduje, że osiadają one wolniej, przez co ich rozwój nie jest tak szybki. Ponadto nie uczulają delikatnej i wrażliwej skóry, dlatego nie ma powodów, by obawiać się świądu czy wysypki. Jak dokonać takiego wyboru?

Zdrowa i bezpieczna pościel

Pościel dla alergika chroni przed rozwojem roztoczy i silnych alergenów, które powodują uczulenia. W związku z tym powinna być wyprodukowana ze specjalnych higroskopijnych materiałów, które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza (to oznacza, że pochłaniają wilgoć z ciała i natychmiast odprowadzają ją na zewnątrz). Warto pamiętać, by latem wybrać lekką i cienką, natomiast na okres zimowy: grubszą i cięższą.

Współczesne wersje posiadają również specjalną tkaninę poszyciową, która wykonana jest z innowacyjnych włókien. Ich zadaniem jest zatrzymywanie roztoczy przed przenikaniem do wnętrza poduszki i kołder. Skuteczność bariery antyroztoczowej zależy między innymi od materiału, z którego wyprodukowane są mikrowłókna, a także ich gęstości. Wybór odpowiedniej pościeli jest kluczowy dla zdrowia i komfortu alergika. W związku z tym warto szukać produktów wysokiej jakości z odpowiednimi certyfikatami. Na stronie internetowej https://nyks.pl/koldry/antyalergiczne znajdziesz wybór produktów, które spełniają wszystkie omówione wyżej kryteria hipoalergiczności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*