Jaką bieliznę wybierać w ciąży?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres ciąży i macierzyństwa to dla każdej z kobiet wyjątkowy czas. Warto podczas przygotowań do narodzin malucha zadbać również o komfort przyszłej mamy, gdyż często w szale kompletowania wyprawki dla noworodka zapominamy o potrzebach jego rodzicielki. Zmieniające się ciało kobiety w trakcie ciąży wymaga szczególnego traktowania, czego wyrazem jest między innymi konieczność zakupu odpowiedniej bielizny.

Najlepsza bielizna dla ciężarnych

Główną cechą, jaką powinna spełniać bielizna dla kobiet w ciąży jest jej wygoda. Nie ma uniwersalnego modelu biustonosza czy fig który będzie odpowiadał każdej kobiecie, jest to kwestia dosyć indywidualnego doboru. Są jednak serie bielizny dedykowane przyszłym mamom zaprojektowane w sposób, który zwykle najlepiej się sprawdza. W przypadku biustonoszy powinny być one wygodne i dobrze podtrzymujące powiększający się, często także obolały biust. Ważny oczywiście jest dobór właściwego rozmiaru, gdyż nie sprawdzi się raczej ten sam co przed ciążą.

Dolne partie bielizny również, wbrew pozorom powinny być odpowiednio dostosowane. Figi ciążowe wykonane są zwykle z oddychających materiałów, aby zapobiec częstszym w okresie ciąży infekcjom. Krój fig powinien być dostosowany do powiększającego się brzucha – albo odpowiednio wykrojony, albo też dostatecznie zabudowany, wspomagając podtrzymywanie brzucha. Ale bielizna na okres ciąży wcale nie musi być jedynie wygodna i odpowiednio dostosowana, może być również ładna i seksowna, z elementami koronkowymi podkreślającymi ten niezwykły czas.

Duży wybór bielizny ciążowej znajdziesz na przykład w sklepie internetowym Smykoland.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*