Jak zaplanować przestrzeń wokół dużego domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Duża działka i piękny dom są marzeniem większości osób, lecz pozostaje wiele wątpliwości, jak zorganizować przestrzeń wokół domu, zwłaszcza, jeżeli będzie to znacząca powierzchnia. Warto rozważyć wtedy zarówno kwestie estetyczne, jak i praktyczne rozwiązania. Co można tam zaplanować?

Podjazd

Jeżeli posiadamy sporą przestrzeń z frontowej części domu, to dobrym pomysłem jest położenie w tej strefie kostki brukowej i zagospodarowanie terenu poprzez wybudowanie zewnętrznych garaży lub wiat, które pozwolą skutecznie ochronić samochód.

Znakomicie sprawdzają się w tym celu konstrukcje z drewna klejonego, które będą trwałe, a przy tym nie wymagają skomplikowanej budowy. Przykłady takich rozwiązań można zobaczyć na https://walkways4u.com/carporty.

Na kostce warto postawić także kosz, by umożliwić swobodne pogranie w koszykówkę dzieciom lub samym dorosłym z przyjaciółmi. W pobliżu domu można również posadzić mech lub urządzić skalniak, co pozwoli na praktyczne, a przy okazji efektowne zaplanowanie tej części działki, którą widzą przechodnie.

Taras i ogród

W przypadku dużego terenu za domem najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest oczywiście większy taras i zorganizowanie efektownego ogrodu. Sam taras może być wtedy częściowo zadaszony, tak by wydzielić tam strefy do odpoczynku i jadalne, by można tam było spędzać wiele czasu podczas cieplejszych dni.

W samym ogrodzie można z kolei wybudować altanę i wstawić różne udogodnienia dla dzieci, takie jak zjeżdżalnie, piaskownice czy huśtawki. Dobrze dopełni to dobraną do tej przestrzeni roślinność i pozwoli w skuteczny sposób zaaranżować nawet dużą powierzchnię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*