Kiedy warto założyć licówki kompozytowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Efektowna fryzura, staranny makijaż i zdrowy uśmiech to główne atrybuty współczesnych ludzi. Co jednak zrobić, gdy zęby będą niesymetrycznie ułożone, jeden z nich ulegnie ukruszeniu bądź pojawią się przebarwienia? Z pomocą przychodzi wówczas stomatologia estetyczna, a dokładniej licowanie kompozytowe. Jest to zabieg, który pozwala cieszyć się pięknym, lśniącym uśmiechem w każdej sytuacji.

Licówki kompozytowe i ich funkcja

Licówki kompozytowe to specjalne nakładki mocowane na przedniej ścianie zęba, ich zadaniem jest poprawa wyglądu uzębienia, zniwelowanie ewentualnych przebarwień lub szpar między zębami. Licówkę można założyć na jeden lub kilka zębów znajdujących się obok siebie. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, najczęściej wykonywany podczas jednej wizyty. W sytuacji, gdy dana osoba zmaga się z próchnicą, konieczne jest wcześniejsze wyleczenie zębów, czyli usunięcie wspomnianej próchnicy. Kwestia ta dotyczy również leczenia kanałowego. Warto nadmienić, że przed planowanym zabiegiem założenia licówek niezbędne jest wykonanie rtg zębów, celem wykluczenia ewentualnych zmian chorobowych.

Założenie licówek, przy stwierdzeniu, że nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, to zabieg, który można wykonać w czasie jednej wizyty. Często nie ma nawet konieczności szlifowania szkliwa – wystarczy je wytrawić, by cieniutka warstwa kompozytu optymalnie przywarła do powierzchni licowanego zęba. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy konieczne jest minimalne zeszlifowanie go, celem uzyskania pożądanych efektów estetycznych.

Higiena jamy ustnej w przypadku licówek nie różni się niczym od standardowej pielęgnacji zębów – należy je dokładnie szczotkować co najmniej dwa razy dziennie i wykonywać regularne przeglądy. Mieszkańcy Wrocławia i okolic często korzystają z zasobów witryny https://stomo.pl/blog-licowki-kompozytowe-wroclaw – można tam znaleźć wiele informacji oraz praktycznych wskazówek w przedmiotowej kwestii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*