Jak zostać zawodowcem w układaniu na czas kostek SpeedCube i Megaminx?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sporty zręcznościowe to nie tylko dobra zabawa, ale także możliwość rozwijania zdolności manualnych czy podzielności uwagi. Dodatkowo rywalizacja uczy zdrowego podejścia do konkurencji, co oczywiście przekłada się na codzienne sytuacje. Warto więc pokazać dziecku zalety płynące z zabaw i gier zespołowych. Dorastanie w duchu aktywności fizycznej połączonej ze współzawodnictwem, a przede wszystkim radością płynącą z poczucia wspólnoty, z całą pewnością ukształtuje poprawną postawę w grupie.

Od pewnego czasu furorę wśród aktywności zręcznościowych robi zabawa kubkami Speed Stacks. Polega ona na jak najszybszym ułożeniu plastikowych kubeczków w piramidy. Pozwala na wykazanie się kreatywnością w tworzeniu różnorakich figur. Ponadto wymaga koordynacji wzrokowo-ruchowej i wysokiej koncentracji. Rozwija umiejętności psychomotoryczne, jak na przykład czas reakcji i refleks w działaniu. Aktywność ta wymaga samodyscypliny oraz cierpliwości i determinacji. Aby osiągnąć sukces, konieczne jest poświęcenie długich godzin na treningi, lecz zachwycające efekty warte są wyrzeczeń.

Jak połączyć zabawę z rozwojem?

Warto zainwestować także w znaną od dawna kostkę Rubika. Dobrym pomysłem może okazać się też zakup Megaminxa. Charakteryzuje się on specyficznym wyglądem i wykorzystaniem w układaniu pewnych algorytmów. Gadżet ten skierowany jest do starszych dzieci, z racji względnie wysokiego poziomu trudności. Niewątpliwą zaletą wynikającą z rozmiaru jest możliwość zabawy niemalże w każdy miejscu i porze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*