Jakie działania realizowane są w ramach usług dźwigowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dźwigi służą do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów. Są one niezbędne w budownictwie, produkcji i przemyśle, a także w transporcie towarów i materiałów. Dźwigi są również wykorzystywane w gaszeniu pożarów, akcjach ratowniczych i odzyskiwaniu, pracach konserwacyjnych na konstrukcjach wysokich, zarządzaniu katastrofami i misjach obrony cywilnej.

Branża usług dźwigowych obejmuje szeroki zakres działań związanych z dźwigami. Obejmują one:

Inspekcja dźwigów

Dedykowane do tego firmy dokonują inspekcji wszystkich Twoich dźwigów i innych urządzeń dźwigowych, aby zapewnić ich bezpieczne użytkowanie. Obejmuje to sprawdzenie, czy sprzęt jest w dobrym stanie technicznym i spełnia wszystkie aktualne normy bezpieczeństwa. Jeśli nie spełnia tych standardów, można przeprowadzić naprawy lub przedstawić zalecenia dotyczące jego przyszłego wykorzystania.

Konserwacja dźwigów

Usługi dźwigowe przeprowadzają prewencyjne kontrole konserwacyjne dźwigów, aby z czasem pozostały one wydajne i bezpieczne w użytkowaniu. Kontrole te obejmują regularne serwisy dźwigów, przeprowadzając je choćby w systemach hydraulicznych i elementach takich jak łożyska i tuleje lub wymiana oleju zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak w niektórych przypadkach mogą być potrzebne dodatkowe funkcje dodane do żurawia, takie jak elektroniczny system blokady bezpieczeństwa, który zatrzymuje żuraw w przypadku awarii dowolnej części układu hydraulicznego lub wykrycia przeszkody na jego drodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*