Kiedy należy udać się na terapię dla par?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowanie bliskiej i trwałej relacji z drugą osobą wymaga wiele wysiłku włożonego przez obu partnerów. Nawet w najbardziej zgodnym związku pojawiają się kwestie sporne, które mogą przerodzić się w regularne kłótnie. Co zrobić w sytuacji, gdy pojawia się naprawdę poważny kryzys, a jedynym dobrym wyjściem wydaje się rozstanie?

Wizyta u specjalisty

W sytuacji, gdy obie strony nie widzą już możliwości rozwiązania dla ciągle powracających konfliktów, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Wizyta u terapeuty psychologa to szansa na przyjrzenie się związkowi z zupełnie nowej perspektywy. Udział osoby postronnej pozwala na lepsze zrozumienie własnych emocji i zachowań, jak również spojrzenie z innej strony na motywy partnerki lub partnera.

Zadania terapii dla par

Źródłem wielu nieporozumień w związkach są trudności komunikacyjne. Przede wszystkim dotyczy to braku umiejętności słuchania drugiej osoby, a skupianie się jedynie na swoich racjach. Jednocześnie częstym problemem jest brak zdolności w wyrażaniu własnych potrzeb, mówieniu o emocjach i tym, co w zachowaniu bliskiej osoby jest problematyczne. Podczas spotkań ze specjalistą wiele można naprawić w kwestii komunikacji i zacząć się lepiej porozumiewać. W Wielkopolsce można znaleźć wiele placówek, jak i prywatnych gabinetów oferujących terapię dla par Poznań jest jednak miastem o najbogatszej ofercie terapeutycznej w tym zakresie. Nim zostanie wybrany odpowiedni specjalista, należy upewnić się, że decyzja o terapii jest wspólna dla obu partnerów, bo tylko wtedy taka praca ma sens.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*