Kilka miejsc, które należy odwiedzić w Skandynawii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skandynawia kojarzy się przede wszystkim z zimną, najmniej ciekawą częścią Europy. Okazuje się jednak, że jest to region, który potrafi zaskoczyć najbardziej wymagających turystów. Co prawda nie ma tu ciepłych, piaszczystych plaż, są za to piękne fiordy, lodowce, góry, a nawet… renifery. Nie mniej imponująco prezentuje się skandynawska architektura i kultura.

Skandynawia dla wymagających

Dania, Norwegia i Szwecja to najczęściej odwiedzane kraje skandynawskie. Zachwycają zarówno zimą, jak i w okresie letnim. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim Szwecja, otwarta na turystykę trekkingową i objazdową. Nieco surowy klimat doskonale rekompensuje ciepła atmosfera i gościnność Szwedów. Większość turystów rozpoczyna szwedzką przygodę od stolicy tego kraju, czyli Sztokholmu. Miasto wyjątkowe i niepowtarzalne pod każdym względem, zachwyca pięknem i unikalnością zabytków. Równie imponująca jest lokalna kultura.

W Szwecji nie brak także atrakcji, które zachwycą zwolenników obcowania z naturą – warto tutaj wymienić choćby słynny Park Narodowy Abisko oraz urzekające szlaki turystyczne w szwedzkiej Laponii. Wiele interesujących i przydatnych informacji dotyczących atrakcji turystycznych w Szwecji można znaleźć na https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/szwecja/.

Sporym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Nordkapp – najbardziej wysunięte na północ miejsce w Europie, Lofoty, czyli malownicze wysepki z małymi, czerwonymi domkami, w których swego czasu zatrzymywali się poszukujący schronienia rybacy, a także znajdujący się w sąsiadującej ze Szwecją Norwegii Preikestolen, określany również jako Pulpit Rock oraz Drabina Trolli – nota bene, jedna z najbardziej stromych i niebezpiecznych dróg w obrębie Europy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*