Krem pod oczy – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Krem pod oczy to kosmetyk, który może być stosowany w celu zmniejszenia widoczności drobnych zmarszczek i cieni pod oczami. Występuje w różnych formułach, od lekkich kremów nawilżających po bardziej skoncentrowane serum.

Kiedy należy stosować krem pod oczy?

Kremy pod oczy stosuje się zazwyczaj po oczyszczeniu skóry i przemyciu jej tonikiem, ale przed nałożeniem makijażu. Niektóre osoby wolą jednak nakładać krem pod oczy na noc przed pójściem spać, a następnie ponownie rano przed nałożeniem makijażu. Możesz również stosować go jako krem nawilżający na dzień, jeśli masz tłustą skórę lub mieszkasz w wilgotnym klimacie.

Kremy pod oczy są dostępne w różnych formułach:

Formuły oparte na witaminie A 

Zawierają one retinol lub palmitynian retinylu, które stymulują odnowę komórek i zwiększają produkcję kolagenu. Witamina A jest również znana z tego, że pomaga wyblaknąć brązowym plamom spowodowanym uszkodzeniami słonecznymi lub bliznami po trądziku. Ten rodzaj kremu pod oczy jest odpowiedni dla wrażliwych typów skóry, ale może powodować podrażnienia, jeśli jest stosowany zbyt często lub zbyt blisko oczu; w razie obaw należy najpierw skonsultować się z dermatologiem.

Formuły na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i jest szczególnie skuteczny w zatrzymywaniu wilgoci; stanowi część naszej naturalnej tkanki łącznej, wiążąc ze sobą komórki skóry i utrzymując ich wilgotność.

Jeśli chcesz nabyć krem pod oczy – sesderma.pl, to pod wskazanym adresem go znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*