Kroje sukienek na oficjalne wydarzenia

Komunia, chrzciny, wigilia, czy wydarzenie kulturalne to ważne okazje, na których trzeba być nienagannie ubranym. Nie obowiązuje ściśle narzucony styl, ale też nie ma miejsca na całkowitą dowolność. W tym tekście zostaną zaprezentowane najważniejsze wskazówki dotyczące tego, czym powinna charakteryzować się sukienka dla okazji bardziej formalnych.

Dobrze dobrany strój formalny- charakterystyka

Dobór odpowiedniej kreacji jest podyktowany charakterem okazji, a także rodzajem kobiecej sylwetki i jej osobistych preferencji. Klasyczne sukienki wizytowe powinny być eleganckie, stonowane i podkreślać naszą urodę. Można sobie pozwolić na swobodniejszy wybór dodatków niż przy ubiorze służbowym, ale ich znaczna ilość czy jaskrawość kolorów jest niewskazana. Lepiej wybrać barwy jasne i gładkie, a fason prosty. Sukienka nie powinna być sięgać dalej niż do połowy łydki. Dłuższe fasony są zarezerwowane dla sukni wieczorowych.

Nie może też mieć dużego dekoltu, odkrytych ramion, czy pleców, ani też być zbyt krótka. Najbardziej popularną wersją tej sukienki jest tzw. mała czarna. Każda kobieta powinna mieć taki fason w swojej garderobie. Jest to model o prostym kroju i niezależnie od trendów mody zawsze gustowny.

Na spotkania rodzinne można zdecydować się też na suknie rozkloszowaną – jej prosty fason pozwala na eksperymentowanie z dodatkami, a także jest uniwersalnym strojem, który nie tylko sprawdzi się na ważnym spotkaniu, ale też na randce. Poza tym świetnie wyszczupla i pozwala ukryć wiele mankamentów figury. Na http://bienfashion.pl/48-sukienki-rozkloszowane znaleźć można ją w różnych wariantach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − trzynaście =